Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/u7219384/ahud.org.tr/lib/Database.php on line 22
Aksiyoner Hukukçular Derneği | AHUD

DERNEĞİMİZ GÖNÜLDAŞI AV. TANER KILIÇ IN GÖZALTINA ALINMASI İLE İLGİLİ BASIN DUYURUSU

Derneğimizin gönüldaşı, Mülteci-Der eski başkanı, Mazlumder İzmir Şubesi eski yöneticisi ve Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı avukat Taner Kılıç İzmir'de, 06/06/2017 - Salı günü gözaltına alınmış, evi ve işyeri aranmıştır. 

İkamet adresi, çalışma ofisi, geçmişten bugüne kadarki duruşu net olan bir hukuk insanına, bir insan hakları savunucusuna reva görülen bu muamele kabul edilemezdir. Ömrünü hak mücadelesine adamış bir insan hakları savunucusunun bu şekilde derdest edilmesinin meri hukuk ve mevzuatla da izah edilebilir bir yanı yoktur. 

Kendisi ile bizzat mesai harcamış Aksiyoner Hukukçular Derneği üyeleri olarak, kendisinin hiçbir suçla ve suç örgütü ile ilişkisi olduğuna inanmıyoruz. Hiçbir yasa dışı suç örgütü ile hiçbir şekilde temas etmemiş, bağımsız bir şahsiyet olarak ilkeli ve onurlu duruşuna da şahitlik ederiz. 

Taner Kılıç, 28 Şubat sürecinde de benzer muamelelere ve baskılara maruz kalmış, fakat dik duruşunu bozmamıştır. Yıllarca tesettüre, füruat denilen bir ortamda başörtüsü mücadelesi vermiştir. 

Bir ülkenin hukuka bakışı hukuk insanlarına yapılan muamele ile ölçülür. 

Değerli hukukçu, insan hakları savunucusu ve gönüldaşımız Avukat Taner KILIÇ'ın FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınmasını kınıyoruz. Yetkilileri bir an önce bu yanlıştan dönmeye davet ediyor ve Avukat Taner KILIÇ'ın bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

AKSİYONER HUKUKÇULAR DERNEĞİ